SKU: L8.126.4.87.6
Primaluna
1 in stock
₹3,52,000*Inclusive of all taxes
Wishlist
1 in stock
Add to Cart
Enquire now
Share

Check our Sellling Price
Wishlist
Share
Buy Online
Free Home Delivery Across India

Check our Sellling Price
Buy Online
Free Home Delivery Across India
Product Description
Description
Additional information
Elegant and feminine, the Longines PrimaLuna L8.126.4.87.6 features a 30 mm stainless‑steel case with a polished finish, housing a mother‑of‑pearl dial adorned with diamond hour markers. Powered by the L595 automatic movement (40‑hour power reserve), it is complemented by a stainless‑steel bracelet with folding clasp, offering graceful sophistication for everyday wear or special occasions.
| Brand | Longines |
|---|---|
| Case material | Stainless Steel |
| Case Size | 34.00 mm |
| Case size range | 31mm – 34mm |
| Dial colour | White mother-of-pearl |
| Gender | Women |
| Movement | Automatic |
| Strap colour | Silver |
| Strap material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 3 bar |
| Functions | Hours, minutes, seconds and date. Moon phase display at 6 o'clock |









